הטכנולוגיה האינטליגנטית של OKUMA:


כולנו רוצים לייצר חלק במהירות ובאיכות גבוהה, מה שדורש שימוש בכלי נכון, מתקן או שיטת דפינה מתאימה ועוד. דרישות אלה הינן באחריות המפעיל, והן נגזרת של הידע והמיומנות שצבר במשך השנים. במציאות, הלקוחות משקיעים זמן ומאמצים רבים בפיצוי על השפעות תרמיות, ובכיול תהליך העיבוד ע"י ביצוע ניסיונות וסימולציות למניעת התנגשויות. את המשימות הללו יבצע בדרך כלל העובד המנוסה ביותר ברצפת הייצור, שהוא גם העובד היקר ביותר.
מיותר!!

בכדי לתת פתרונות ליצירת תשתית עיבוד מתאימה, המונעת את הבעיות שהוזכרו לעיל, יצרן המכונה נדרש לתכנון מכני ברמה גבוהה מאוד, תוך שילוב טכנולוגיה מתקדמת (אלקטרוניקה וטכנולוגיית מידע). עליו לספק אפליקציות בעלות פתרון מיטבי לפיצוי תרמי כתוצאה מדפורמציה של גוף המכונה, מניעת התנגשות, וכיול תנאי העיבוד האופטימליים. OKUMA שהבינה זאת מזמן, פיתחה בדגמי המכונות שלה אפליקציות כאלה.
מצוינות!!

על מנת להשיג התאמה מלאה ודיוק ללא תחרות, קיבלה OKUMA החלטה אסטרטגית לייצור עצמי של מכלולי ליבה במכונה, ויישמה בהצלחה את פילוסופיית ה- Single Source Strategy. אסטרטגיה זו הניעה את החברה להשקיע במחקר ופיתוח בתחומים רבים ומגוונים כגון: בקרה מתקדמת מסוגה בעולם, ספינדל יציב, מנועי ה- PREX motor, אינקודרים מתקדמים ומבנה מכונה ייחודי. תהליך זה איפשר ל- OKUMAלפתח מערכות תמך אינטליגנטיות ומתקדמות, המקנות למכונה יתרון על מתחרותיה.

הטכנולוגיה האינטליגנטית של OKUMA כוללת:
  • Thermo Friendly Concept אינטליגנציה במכונה: עיבוד תוך כדי שינוי טמפרטורה - המערכת לפיצוי תרמי היא דוגמה ל'חשיבה מחוץ לקופסה'. במשך היום המכונה מקבלת דפורמציה כתוצאה משינויי טמפרטורה. מערכת חיישנים מודדת את הדפורמציה ומבצעת פיצוי באופן אוטומטי, תוך הבטחה לשמירה על דיוק המכונה גם בסוף יום העבודה
  • Collision Avoidance System: אינטליגנציה בעיבוד: מערכת למניעת התנגשות – מדובר במערכת המתקדמת והמעשית ביותר, המאפשרת למשתמש לבצע סימולציה ב-OFFLINE ובזמן אמת, ולהגדיל תפוקה (שכן ללא המערכת, בכל עת שהספינדל/הצריח מתקרבים למפעיל, הוא משקיע זמן לבדיקה כפולה של המיקומים והקטנת מהירות, וכך הולכים לאיבוד זמני מכונה).
  • Machining Navi: אינטליגנציה בתפעול: קלות רבה בתכנון אופטימלי של תנאי העיבוד. עם ייצוג גרפי של ביצועי המכונה, המפעיל יכול לבחור בקלות תנאי חיתוך אופטימליים.

צוות המכירות של אלבה ישמח להרחיב בנושא, לייעץ ולהתאים לכם את הפתרונות על פי צרכיכם.